Nadajnik GPS wskaże aktualne miejsce pobytu samochodu, roweru, członka misji

Urządzenia GPS już dawno przestały służyć wyłącznie do nawigacji samochodowej. Obecnie nie tylko wskazują drogę, ale są wykorzystywane także w ochronie mienia. Nadajnik GPS umieszcza się w laptopach, markowych rowerach miejskich, wyczynowych, górskich, motocyklach. Monitorowanie GPS służy także służbom ochroniarskim. Nadajniki montowane są w domach, garażach, magazynach i innych obiektach strzeżonych. Spotkać je można także na ogrodzeniu.

Urządzenia GPS używają też służby ratownicze pracujące w górach albo podczas kataklizmów: powodzi, huraganów, gdy zniszczona została infrastruktura umożliwiająca w normalnych sytuacjach wezwanie pomocy. Ponadto nadajnik GPS mają przy sobie członkowie misji poszukiwawczych i wypraw wysokogórskich. W razie jakiś nieprzewidzianych wypadków monitorowanie GPS zapobiegnie kolejnej tragedii.

Urządzenia GPS mogą być też straszakiem na nieuczciwych pracowników, którzy wykorzystują służbowe pojazdy do prywatnych celów bez wiedzy i zgody przełożonych czy właściciela firmy.

Nadajnik GPS jest połączony z instalacją alarmową. Powiadomienie o lokalizacji pojazdu następuje po wysłaniu SMS-a na numer karty SIM umieszczonej w nadajniku. Odpowiedź zwrotna generowana jest automatycznie - przez system - i zawiera aktualne miejsce pobytu.

Rekuperatory bezkanałowe na terenie dużych obiektów sportowych

Ogrzewanie oraz wentylacja obiektów o wielkiej powierzchni na krągło nastręcza zawiłości, wynikających z wydajnym, wciąż oszczędnym działaniem tych instalacji.